background

Genital Estetik

Genital Estetik

 

GENİTAL ESTETİK

Genital estetik kadınlar için ihtiyaç duyulması halinde vajinal daraltma, kızlık zarı dikimi ve benzeri işlemler olarak bilinmektedir. Kadının cinsel hayatındaki yaşadığı sorunu yok etmekte mucizevi etken oluşturan bu yöntem son yılların en çok rağbet gören estetik operasyonları içinde yer almaktadır. genital estetik kızlık zarı tamiri anlamını da taşıyan bir operasyon çeşididir.

Tıbbi literatürde genital estetik olarak bahsedilmesi işlem yaptıracak kişiler açısından da daha hoşnut karşılanmaktadır. Bu nedenle kızlık zarı dikimi diye bahsetmek yerine genital estetik operasyonu olarak belirtmek daha avantajlıdır. Yapılmakta olan bazı genital estetik operasyonları bulunmaktadır. Bu nedenle her biri değişken metotlar içerir. Genital bölgeye yönelik oluşan darbeler nedeniyle bu operasyonlar çoğunlukla ihtiyaç sonrası öne çıkmaktadır.

GENİTAL ESTETİK

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, kızlık zarına yönelik istenmeyen durumlar beraberinde uygulanmasına ihtiyaç duyulan vajinal uygulamalardan biri olarak bilinmektedir. İkinci olarak kızlık zarının dikimi olarak ta bilinen bu işlem kızlık zarının tamiri olarak bilinmektedir. Bu operasyon vajinal onarım anlamını taşırken aynı zamanda kızların veya kadınların sarsılan öz güvenini de tazelemektedir.

Yaşanmış olan ve istenmeyen cinsel birleşim sonucunda kaybedilen kızlık zarı için gerekli olan bir işlem olduğu düşünülmektedir. Jinekologlara gelen hasta grupları arasında en çok bu işlemlerin yapıldığı bilinmektedir. Kadınlarda ilk birleşim sonrasında bozulan vajinal alan ilerleyen her süreçte genişlediği için tatmin edici bir ilişki yaşamalarına engel olur. Bu bakımdan vajinal daraltma işlemi kadınlar tarafından ihtiyaç olarak görülürken erkeklerinde istediği bir durum olarak bilinmektedir.

Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik fiyatları değişken bir boyuttadır. Yapılan kliniğe göre veya uygulanacak metoduna göre değişkenlik sağlamaktadır. Bu nedenle net bir fiyat belirtilmesi oldukça zordur. Ortalama fiyatlar bakımından 3500TL ile 6000TL arasında değişen fiyat ortalamasına tabi tutulduğu bilinmektedir.

Yaptıracağınız işlem metoduna göre değişkenlik sağlayan faktörlerde fiyatı değiştirebilir. Bu nedenle net fiyat verilmesi mümkün değildir. Ayrıca genital estetiğin uygulanması beceri ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Alelade merdiven altında yapılacak bir işlem değildir. Her bakımdan güvenli bir işlemin tamamlanması açısından güvenilir adres tercih etmeniz doğru olur.

Genital Estetik Kimler İçin Uygundur?

Genital estetik vajinal dudağın darbe alması halinde veya yıpranması ve bozulması halinde her kadın için uygunluk sağlayan bir operasyon çeşididir. Bu durum çoğu zaman cinsel anlamda kadınlara zorluk yaşatmakla birlikte ilişkilerinden tatmin almasını da engellemektedir. Fakat içten içe üzülen kadın açısından bu durumu kendi kendine bile itiraf etmesi oldukça zordur.

Psikolojik bakımdan kadının bu duruma yönelik inatçı davranmak yerine durumunu kabullenerek işlem yaptırması ön görülmektedir. Yapılacak genital estetikle birlikte kadının yaşadığı acılarda sonlanacaktır. Özgüveni tazelenirken aynı zamanda ilişkiye bakış açısı da değişecektir. Bu nedenle ayıplanacak bir konu olmadığını bilmesi ve anlaması gerekmektedir.

Çağımızda genital estetik operasyonları eski yıllara nazaran daha çok rağbet görmektedir. Çünkü bu işlem aynı zamanda kadının daha dinç ve genç görünmesini sağlamaktadır. İlişkilerde bağlayıcı bir unsur olan yatak odası aynı zamanda birleşim, mahrem ve özel anların alanıdır. Bu bakımdan kendinizi en dişi hissedeceğiniz yerde rahat davranabilmeniz sağlık açısından da size olumlu etkiler sağlayacaktır.

Genital Estetik Hangi Durumlarda Gereklidir?

Genital estetik operasyonları özellikle yaş ortalaması 35’in üzerinde olan ve normal doğum yapmış olan her kadın için gerekli görülen işlemlerden biri olarak kabul edilmektedir. Tabii her kadın bu işleme sıcak bakmasa da durumun gerçeği kuşkusuz bu şekildedir. Genital estetiğin gerekli olduğu durumlar ise şu şekilde belirtilmektedir.

  • Vajinal alanın genişlemiş olması
  • İç ve dış dudak alanının sarkık hale gelmesi
  • İç dudakların normalin üzerinde büyümüş olması
  • İlişkilerde yaşanılan tatminsizlik
  • Sarkık halden kaynaklanan sorunlar

Yukarıda bahsedilen durumların beraberinde genital estetik vajinal daraltma anlamına da geldiği için en önemli etkisi erkek ve kadının birleşiminde alacağı haz olarak bilinmektedir. Bu nedenle genital estetik işlemi aslında her kadın için uygunluk sağlayan ve zaman dilimi içinde arzu edilen bir şeydir.

Genital Estetik Evli Kadınlarda Nasıl Etki Oluşturur?

Genital estetik konusu oldukça geniş kapsamlı bir işlemdir. Yapılan işlemin neticesinde bedensel ve ruhsal yönden tatmin edici unsurlar oldukça fazladır. Özellikle doğum sonrası beraberinde gelişen olumsuz psikoloji kadınlarda birçok travmalara sebep olmaktadır. İlişkiye karşı bakış açısı değişen kadınların bir süre sonra isteksizlik sorunları yaşaması da mümkündür.

İkinci olarak vajinal görüntüsünde asimetrik yapı olması, filkulağına benzer bir dudak yapısı oluşması veya genişlemesi kadının ilişkide yaşadığı güvensizliği de beraberinde getirmektedir. Bu bakımdan özellikle evli kadınlar için ihtiyaç haline gelmiş bir operasyon olduğu düşünülmektedir. Çünkü eşler açısından bu durum çok yönlü bir ilişki hazzını da beraberinde getirmektedir.

Genital Estetik İç Dudak Küçültme

Genital estetik kapsamında iç dudak sarkması kadınların korkulu rüyalarından biridir. Kadınlarda güven problemi oluşturan bu sorun genital estetik sayesinde giderilmektedir. İç dudakların sarkması sadece ilişki esnasında görünen bir şeydir.

Ayağa kalkmasıyla birlikte dış dudağın içine saklanan bu bölüm genellikle taşma yapmaz. Lakin taşma yapar vaziyete ulaşmışsa mutlaka genital estetik operasyon gerektirdiği bilinmektedir. Aynı şekilde iç dudak ve dış dudağın renk farkına ulaşmış olması kadınlarda psikolojik sorunda oluşturmaktadır. Bu yüzden genital estetik gerekli görülen işlemler arasında yer alır.

Genital Estetik İç Dudak İçin Neden Gereklidir?

Genital estetik iç dudakta oluşan sarkma etkisi beraberinde yapılması gerekli olan işlemlerdendir. Duruma sadece estetik açısından bakanlar için gerçekte ihtiyaç olduğu belirtmek mümkündür. En önemli nedeni ise asimetrik ve sarkmalardan oluşan vajinal bölgenin sürekli nemli kalmasından kaynaklanan sorunların oluşmaya başlamasıdır.

Bu sorunlar aynı zamanda vajinal bölgede apseleşme de meydana getirmektedir. Bununla birlikte genişleme etkisiyle vajinada biriken bakteriden kaynaklı mantar ve benzeri enfeksiyonlar daha sık yaşanmaya başlamaktadır. Cinsel birleşimlerde sancı oluşturabilen bu durum adet dönemlerinde de sorunlara neden olabilmektedir. Pek çok sağlık yönünden dolayı gerekli görülen genital estetik, gerçekte ihtiyaç olan bir uygulamadır.

Genital Estetik ve İç Dudakta Oluşan Değişimler

Genital estetik iç dudakta oluşan değişimlere bağlı olarak yapılması gereken bir işlemdir. Oluşan değişimler normal doğum, vajinal enfeksiyonlar ve birçok soruna bağlı olarak oluşabilmektedir. Kadının kendine olan güvenini de bitiren bu durum aynı zamanda çeşitli vajinal hastalıklara da sebep olmaktadır. Yapısal anlamda değişime uğramasını sağlayan en önemli faktör ise vajinal enfeksiyonlardan kaynaklanmaktadır.

Genital Estetik Operasyonları

Genital estetik operasyonları geçmiş yıllara nazaran daha sık yapılmaktadır. Memnun edici sonuçlar dahilinde kadının gururunu okşayan bir işlem olarak belirtilmektedir. Kadınlar arasında söylemekten çekindiğiniz konuları uzman jinekolog hekiminizle konuşabilirsiniz.

Kadınların içinde bastırdığı vajinal sorunlar ilerde daha büyük sorunlara da neden olmaktadır. Bu nedenle genital estetik operasyonları ihtiyaç halinde kısa sürede tamamlanacak operasyon olarak kurtarıcı özellikte taşımaktadır. Kendiniz için yaptıracağınız bu işlem aynı zamanda ilerde yaşayacağınız sağlık sorunlarını da engellemektedir. Çünkü vajinal sorunlar her kadının yaşayabileceği türde olup bulaş özelliği taşımaktadır.