background

ÇOCUK ALDIRMA VE FİYATLARI

ÇOCUK ALDIRMA VE FİYATLARI

ÇOCUK ALDIRMA NEDİR?
   
   Çocuk aldırma işlemi istenmeyen gebeliğin sonlandırılması için yapılan genel adıyla kürtaj işlemi olarak bilinen cerrahi operasyondur. Çocuk aldırmak manevi ve psikolojik olarak düşünüldüğünde istenmeyen gebelik durumunun bitirilmesi çok zor bir karardır. Aynı zamanda çocuk aldırma operasyonu işinin ehli uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Günümüz modern tıp teknolojisi ve kullanılan cerrahi aletlerin ve kullanılan anestezik ilaçlara bağlı olarak çocuk aldırma işlemi 5 ila 7 dakika sürelerde güvenle yapılabilmektedir. Çocuk aldırma işleminin vakum metodu ile gerçekleştirildiği için en iyi yanı ise hasta hemen günlük yaşantısına dönebilmektedir.

ÇOCUK ALDIRMA NASIL YAPILIR?
   
   Çocuk aldırmak isteyen kadınlar tarafından en çok merak edilen konulardan biri de çocuk nasıl aldırılır? Çocuk aldırma sırasında ağrı acı duyar mıyım? Çocuk aldırma işlemi cerrahi yollarla yapılabilmektedir. İstenmeyen gebelik sonlandırma işlemine kürtaj veya küretaj denir. Hamileliğin sonlandırılması olarak ta bilinen isteğe bağlı kürtaj işlemi 10 haftaya kadar yapılabilir. Kürtaj süresi kaç dakikadır? Tıbbın ve teknolojinin ilerlemesiyle 5 ila 7 dakika arasında süren tamamen ağrısız ve acısız bir işlemdir. Bebek aldırma operasyonu olarak ta bilinen bu işlem aslında tamamen rahim içinin boşaltılması yani temizlenmesi demektir. İstenen gebelik olup ancak sağlık sorunları olan hastalarda, bebek kalp atışının olmadığı gebelikte ( missed abortus ), üzüm gebelik( mol ), boş gebelik durumlarında, rahim duvarı kalınlaşması olan anormal vaginal ( uterin )kanamalı kadınlarda, düşük sonrası hastalarda da rahim içinin temizlenmesi gerekir. Günümüzde diğer bir ismi de çocuk aldırma olarak bilinen kürtaj işlemi vakum tekniği ile yapılmaktadır. Vakum tekniğinde özel plastik kanüllerle rahim içerisine ulaşılır, negatif basınçla plastik enjektör eşliğinde rahim içerisi boşaltılır. Hastaların en çok sordukları sorulardan birisi de uyutarak kürtaj yapılıyor mu? Yüzeyel uyutularak yapılabilir ( Sedasyon anestezisi ) veya lokal anestezi ile yapılan kürtaj işlemi hasta açısından ağrısız, acısız ve konforlu olur.

ÇOCUK ALDIRMA FİYATLARI?
   
    Kürtaj fiyatları, kürtaj ücretleri, gebelik sonlandırma ne kadar, bebek aldırmak kaç para, istenmeyen gebelik ve çocuk aldırmak, uygun kürtaj fiyatları en çok aranan kelimeler arasında yer almaktadır. Güncel kürtaj fiyatları. gebelik haftasına ve bazı faktörlere göre değişebilir. Kürtaj fiyatlarını etkileyen temel faktörler : Gebelik haftası ve yasal süreç. Daha önce doğum olup olmaması. Kullanılan malzemeler ve işlem tekniği. Daha önceden işlem görmüş ve tekrar bizi tercih edenlere belirgin fiyat indirimi yapılabilmektedir. Gebelik sonlandırma işleminde 7 haftaya kadar olan ücret sabittir. 7 hafta ve üzeri gebelikler büyük gebelik grubuna girer, haftasına göre fiyat değişir 10 haftayı geçmiş olan gebelikler yasal olarak sonlandırılamaz. Ortalama güncel kürtaj fiyatları 2023 3-7 hafta güncel kürtaj fiyatı 1200 tl 6-8 hafta güncel kürtaj fiyatı 1500 tl 8-9 hafta güncel kürtaj fiyatı 1700 tl 9-10 hafta güncel kürtaj fiyatı 2000 tl İstanbul güncel kürtaj fiyatları için 7/24 canlı destek lütfen whatsap’dan yazınız veya arayınız. TEL: 05348489034